Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyini 2022-2023-oʻquv yilida 232 nafar oʻquvchi bitiradi.
22.05.2023
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyini 2022-2023-oʻquv yilida 232 nafar oʻquvchi bitiradi. Ayni kunda akademik litsey bitiruvchilari oʻz oldilariga katta maqsadlar qoʻygan holda OTM muassasalariga kirishga tayyorgarlik koʻrishmoqda. Ularning aksariyati oʻz maqsadlari yoʻlida dastlabki natijalarga erishdilar. Bitiruvchilarning 216 nafari  (93 %) chet tili boʻyicha  B2 va C1 darajalariga mos keladigan CEFR milliy sertifikati hamda IELTS xalqaro sertifikatlarini muvaffaqiyatli qoʻlga kiritdilar.
Shuningdek, 8 nafar oʻquvchi xalqaro tan olingan QS-Quacquarelli Symonds World University Rankings tashkiloti tomonidan e’lon qilingan oliy ta’lim muassasalari reytingida birinchi 1000 talik ro‘yhatiga kiritilgan oliy ta’lim muassasalarining grantlarini qo‘lga kiritishga muvaffaq boʻldilar.
Akademik litsey o‘quvchilari Sodiqov Azizbek (University of Arizona, AQSH), Shermatov A'zambek (University of Colby, AQSH), Amonov Asilbek (University DUKE KUNSHAN, Koreya respublikasi), Abdulbokiyev Ihlosbek (Syungil University, Koreya Respublikasi), Tilavoldiyev Fayzullajon (Mayami, AQSH), Egamnazarov Umidjon (New York University, Swartmore College, AQSH) imtihonlardan muvaffaqiyatli o‘tib, talaba bo‘lishni uddalashdi.
Ushbu natijlar zamirida akademik litseyda ta’lim jarayonini toʻgʻri yoʻlga qoʻyilganligi, oʻquv dasturlarni xalqaro mezonlarga mos kelishi, ustozlarning mashaqqatli mehnati hamda  oʻquvchilarning qiziqish va intilishlari yotadi.

Академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии в 2022-2023 учебном году окончат 232 студента.
22.05.2023
Академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии в 2022-2023 учебном году окончат 232 студента. В эти дни выпускники Академического лицея готовятся к поступлению в вузы, ставя перед собой большие цели. Большинство из них добились первых результатов на пути к своей цели. 216 выпускников (93%) успешно получили национальный сертификат CEFR, соответствующий уровням B2 и C1 по иностранному языку, а также международные сертификаты IELTS.
8 студентов также смогли выиграть гранты высших учебных заведений, которые вошли в топ-1000 рейтинга высших учебных заведений, опубликованного всемирно признанной организацией QS-Quacquarelli Symonds World University Rankings
Учащиеся Академического лицея Садыков Азизбек (Университет Аризоны, США), Шерматов Азамбек (университет Колби, США), Амонов Асилбек (университет герцога Куншан, Республика Корея), Абдулбокиев Ихлосбек (университет Сонгиль, Республика Корея), тилаволдиев файзулладжон (Майами, США), Эгамназаров Умиджон (New York Times, США) Йоркский университет, свартмор Колледж, США) успешно сдали экзамены и сумели стать студентами.
В основе этих результатов лежит правильная организация образовательного процесса в Академическом лицее, соответствие учебных программ международным критериям, упорный труд наставников, а также интересы и стремления учащихся.