JIDU akademik litseyida 2023-yil 4-sentabr kuni “Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida “Mustaqillik darsi”lari o‘tkazildi
04.09.2023
1 Mustaqillik darsi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida 2023-yil 4-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining o‘ttiz ikki yilligi va yangi 2023-2024-o‘quv yilini boshlanishiga bag‘ishlab “Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida “Mustaqillik darsi”lari o‘tkazildi. Tadbirda milliy g‘oya targ‘iboti, xalqimizning milliy yuksalish yo‘lidagi maqsadlari, “Yangi O‘zbekiston taraqqiyot strategiyasi”, Vatanimiz milliy ozodligi yo‘lida jonini fido qilgan ajdodlar xotirasini e’zozlash g‘oyalari keng targ‘ib qilindi.
Shuningdek, “Mustaqillik dars”lari Toshkent shahridagi “Mustaqillik maydoni”, “Shahidlar xotirasi hiyoboni” va “Qatag‘on qurbonlari” muzeyi, “Adiblar hiyoboni”da tashkil qilindi.

4 сентября 2023 года в Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии, посвященном 32-летию Независимости Республики Узбекистан под лозунгом «За новый жизнь, за новый Узбекистан!» прошел «Урок независимости».
04.09.2023
1   Урок независимости
4 сентября 2023 года в Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии, посвященном 32-летию Независимости Республики Узбекистан и началу нового 2023-2024 учебного года, под лозунгом «За новый жизнь, за новый Узбекистан!» прошел «Урок независимости». На мероприятии были поднимались вопросы продвижения национальной идеи, целей нашего народа на пути к национальному прогрессу, «Новой стратегии развития Узбекистана», а также чествование памяти наших предков, пожертвовавших свою жизнь во имя национального освобождения нашей страны.
Также «Урок независимости» был организован на «Площади Независимости», на «Аллее памяти шахидов», в музее «Жертв репрессий» и на «Аллее писателей» в Ташкенте.