JIDU AL o'quvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimi A.Akbarov bilan "O‘zbek va afg‘on xalqlarini yaqin qo‘shnichilik va azaliy do‘stlik rishtalari" mavzusidagi uchrashuv
02.02.2024
O‘zbek va afg‘on xalqlarini yaqin qo‘shnichilik va azaliy do‘stlik rishtalari o‘zaro bog‘lab turadi. Afg‘onistonda tinchlik va osoyishtalikni o‘rnatish, o‘zaro manfaatli sheriklikni mustahkamlash, savdo, iqtisodiy, transport, madaniy va boshqa sohalarda hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha davlatimiz tomonidan keng ko‘lamli sa’y-harakatlar amalga oshirilmoqda. Ikki davlat munosabatlari, Afg’onistondagi bugungi vaziyat, jafokash afg’on xalqining bugungi kundagi hayotiga bag’ishlangan tadbir joriy yilning 2-fevral sanasida O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimi A.Akbarov bilan bo‘lib o‘tdi. Ochiq tarzda bo‘lib o‘tgan muloqotda o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan ko’plab savollarga javob oldilar.

Meeting with the employee of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan A. Akbarov on "Closer Integration and Long-term Friendship Relations between Uzbek and Afghan Peoples" for the students of UWED academic lyceum
02.02.2024
The Uzbek and Afghan people are closely connected by historical and enduring friendly relations. Our country is carrying out comprehensive efforts to establish peace and stability in Afghanistan, strengthen mutually beneficial partnership, and develop cooperation in trade, economy, transport, culture, and other areas. On February 2nd of the current year, a meeting was held with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan A. Akbarov to discuss bilateral relations and the current situation in Afghanistan that affects the daily lives of the Afghan people. During the open dialogue, students provided answers to many questions that sparked their curiosity.