2024-yil 5-noyabr kuni Toshkent shahridagi Xalqaro biznes markazida "Japan Education Fair 2024" ta’lim koʻrgazmasi oʻtkazildi.
Ushbu koʻrgazma Oʻzbekistonlik oʻquvchi va talabalarni Yaponiya universitetlarida ta’lim olish imkoniyatlari, xususan Yaponiya universitetlarida oʻqish tartibi, ta’lim yoʻnalishlari va mutaxassisliklari, oʻqish muddatlari va shart-sharoitlari bilan tanishtirish maqsadida tashkil etildi.
Koʻrgazmada Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi oʻquvchilari ham faol ishtirok etib, oʻzlari uchun qiziqarli ma’lumotlarni oldilar.

On November 5, 2024, the educational exhibition "Japan Education Fair 2024" was held at the International Business Center in Tashkent.
This exhibition was organized in order to introduce Uzbek pupils and students to the possibilities of studying in Japanese universities, in particular, the study procedure, educational directions and specialties, study periods and conditions of Japanese universities.
Students of the academic lyceum of the University of World Economy and Diplomacy also participated in the exhibition.