2024-yil 5-noyabr kuni Toshkent shahridagi Xalqaro biznes markazida "Japan Education Fair 2024" ta’lim koʻrgazmasi oʻtkazildi.
Ushbu koʻrgazma Oʻzbekistonlik oʻquvchi va talabalarni Yaponiya universitetlarida ta’lim olish imkoniyatlari, xususan Yaponiya universitetlarida oʻqish tartibi, ta’lim yoʻnalishlari va mutaxassisliklari, oʻqish muddatlari va shart-sharoitlari bilan tanishtirish maqsadida tashkil etildi.
Koʻrgazmada Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi oʻquvchilari ham faol ishtirok etib, oʻzlari uchun qiziqarli ma’lumotlarni oldilar.

5 ноября 2024 года в Международном бизнес-центре г.Ташкента прошла образовательная выставка «Japan Education Fair 2024».
Данная выставка организована с целью ознакомления узбекских школьников и студентов с возможностями обучения в японских университетах, в частности, с порядком обучения, образовательными программами и специальностями, сроками и условиями обучения в японских вузах.
Выставку также посетили учащиеся академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии, которые получили интересующую их информацию.