Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti  akademik litseyining qo'shma dasturda tahsil olayotgan iqtidorli o‘quvchilari Germaniyaning nufuzli Viadrina universitetiga yozgi til kurslarida qatnashish uchun tashrif buyurdi.
2025-yil 29-iyul kuni Viadrina universiteti professor-o‘qituvchilari tomonidan  universitetning ta’lim tizimi, mavjud sharoitlari, o‘quv va ilmiy yo‘nalishlari yuzasidan maxsus taqdimot tashkil etildi. Tadbir davomida o‘quvchilar universitetda ta’lim olish imkoniyatlari, talabalar hayoti, xalqaro dasturlar va akademik almashinuv loyihalari haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.
Mazkur tashrif o‘quvchilarning til ko‘nikmalarini mustahkamlash, xalqaro tajriba ortirish va kelgusida oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikda o‘qishni davom ettirish uchun muhim platforma bo‘lib xizmat qilmoqda.

Одаренные учащиеся академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии, обучающиеся по совместной программе, посетили престижный немецкий университет Виадрина для участия в летних языковых курсах.
29 июля 2025 года профессорско-преподавательским составом университета Виадрины была организована специальная презентация по образовательной системе, современным условиям, учебным и научным направлениям университета. В ходе мероприятия учащиеся получили подробную информацию о возможностях обучения в университете, жизни студентов, международных программах и проектах академического обмена.
Этот визит служит важной платформой для укрепления языковых навыков учащихся, изучения международного опыта и дальнейшего сотрудничества с высшими учебными заведениями.