2025-yil 7-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida Shayxontohur tumani hokimining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Ziyoda Tuychiboyeva Najmiddinovna, RPC akusher-ginekologi Nilufar Ergasheva Shukurovna hamda Toshkent shahar diniy qo‘mitasi targ‘ibot ishlari yetakchisi, psixolog Nilufar Ergasheva Fazliddinova ishtirokida litsey o‘quvchi qizlar bilan “Erta turmush va erta tug‘ruqning oqibatlari” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Suhbat davomida mutaxassislar erta nikoh va onalikning ijtimoiy hamda sog‘liq uchun salbiy oqibatlari haqida batafsil ma’lumot berishdi. Tadbir qizlar uchun foydali, ochiq va samimiy muloqot tarzida o‘tdi.

On November 7, 2025, a roundtable discussion was held at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy with the students on the topic of "Consequences of Early Marriage and Early Childbirth." The participants included Ziyoda Tuychiboyeva Najmiddinovna, Deputy for Women's Affairs of the Shaykhontohur District administration; Nilufar Ergasheva Shukurovna, an obstetrician-gynecologist from the Republican Perinatal Center; and Nilufar Ergasheva Fazliddinova, a leading promoter and psychologist at the Tashkent City Religious Committee.
During the discussion, the specialists provided detailed information about the negative social and health consequences of early marriage and early motherhood. The event was held in a beneficial, open, and sincere dialogue format for the girls.