Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida Direktor kubogi finali bo‘lib o‘tdi
14.11.2025
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida mini futbol bo‘yicha  Direktor kubogi musobaqasining final o'yini bo‘lib o‘tdi. Yakuniy uchrashuvda AFR6-25 guruhi va AF3-25 guruhi o‘quvchilari o‘zaro kuch sinashdi.
Final uchrashuvi yuqori darajadagi raqobat va qizg‘in kurash ruhida o‘tdi. Har ikki jamoa ham musobaqa davomida o‘zining jipsligi, mahorati va sportga bo‘lgan yuksak qiziqishini namoyish etdi.
O'yin yakuniga ko'ra AFR6-25 guruhi o'quvchilari g'alaba qozondi.
Mazkur musobaqa o‘quvchilarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish hamda jamoaviy ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qildi.

В Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии состоялся финал Кубка Директора
В Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии прошел финальный матч соревнований по мини-футболу на Кубок Директора. В решающей встрече сразились учащиеся группы AFR6-25 и группы AF3-25.
Финальный матч прошел в атмосфере высокого соперничества и напряженной борьбы. Обе команды на протяжении всего турнира демонстрировали свою сплоченность, мастерство и высокий интерес к спорту. По итогам игры победу одержали учащиеся группы AFR6-25.
Данное соревнование послужило цели содержательного проведения свободного времени учащихся, пропаганде здорового образа жизни, а также развитию навыков командной работы.