2023-yil 14-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida Toshkent shahrida joylashgan umumta’lim maktablarining 8-9 sinf o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan fan olimpiadasi g‘oliblari va sovrindorlarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Olimpiadada Toshkent shahridagi umumta’lim maktablarining 2000dan ziyod o‘quvchilari qatnashdilar. Ulardan huquqshunoslik fani bo‘yicha 8-sinflar o‘rtasida Uhtepa tumani 295-maktab o‘quvchisi Yo‘ldosheva Xurriyatxon 1-o‘rin, Yangihayot tumani 3-maktab o‘quvchisi Abdurahimjonov A’zamjon 2-o‘rin, Yangihayot tumani 32-maktab o‘quvchisi Mamadaliyeva Rayxona 3-o‘rin, 9-sinflar o‘rtasida Uchtepa tumani 78-maktab o‘quvchisi G‘aybullayev Olloyor 1-o‘rin, Yunusobod tumani 98-maktab o‘quvchisi Nosirova Diyora 2-o‘rin, Yangihayot tumani 336-maktab o‘quvchisi Turdialiyeva Shirin 3-o‘rin, matematika fanidan 8-sinflar o‘rtasida Yakkasaroy tumani 144-maktab o‘quvchisi Temurova Madina 1-o‘rin, Sirg’ali tumani 300-maktab o‘quvchisi Orifjonov Zuxriddin 2- o‘rin, Chilonzor tumani 178-maktab o‘quvchisi Zaripov Kamoliddin 3-o‘rin, 9-sinflar o‘rtasida Sirg’ali tumani 300-maktab o‘quvchisi Komilov Bexruz 1-o‘rin, Chilonzor tumani 195-maktab o‘quvchisi Abdusamatov Akbarshox 1- o‘rin, Yangihayot tumani 8-maktab o‘quvchisi Murodjonov Umidjon 1-o‘rin, Sirg’ali tumani 300-maktab o‘quvchisi Odilbekov Shoxjahon 1-o‘rin, ingliz tili bo‘yicha 8-sinflar o‘rtasida Yunusobod tumani 97-maktab Xismatillayeva Zaynabxon 1-o‘rin, Sirg’ali tumani 300-maktab o‘quvchisi Baratov Suhrob 2- o‘rin, Yakkasaroy tumani 91-maktab o‘quvchisi Rasulov Elbek 3- o‘rin, 9-sinflar o‘rtasida Yakkasaroy tumani 89-maktab o‘quvchisi Dadaxonov Muhammadaziz 1-o‘rin, Sirg‘ali tumani 47-maktab o‘quvchisi Devlikamov Artur 2-o‘rin, Uchtepa tumani 74-maktab o‘quvchisi Otaqulov Ulug‘bek 3- o‘rinni egallashdi. G‘oliblar diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Shuningdek, fan olimpiadasida yuqori ko‘rsatkichlarni qayd etgan 44 nafar o‘quvchi akademik litsey tomonidan sertifikatlar bilan taqdirlandi va ular JIDU akademik litseyiga kirish imtihonining dastlabki bosqichidan ozod etiladi.

14 мая 2023 года в Академическом лицее УМЭД состоялась церемония награждения победителей и призеров предметной олимпиады.
22.05.2023
14 мая 2023 года в Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии состоялась церемония награждения победителей и призеров предметной олимпиады среди учащихся 8-9 классов общеобразовательных школ города Ташкента.
В олимпиаде приняли участие более 2000 учащихся общеобразовательных школ города Ташкента. Из них по юриспруденции среди 8 классов ученик школы № 295 Учтепинского района Юлдашева Хурриятхан 1 место, ученик школы № 3 Янгихаитского района Абдурахимжанов Азамжон 2 место, ученик школы № 32 Янгихаитского района Мамадалиева Райхона 3 место, ученик школы № 78 Учтепинского района Гайбуллаев Оллояр 9 место,ученик школы № 78 Учтепинского района Гайбуллаев Оллояр 1 место, Ученица школы № 98 Юнусабадского района Насырова Дияра 2 место, ученица школы № 336 Янгихаитского района Турдиалиева Ширин 3 место, ученица школы № 144 Яккасарайского района по математике среди 8 классов Темурова Медина 1 место, Ученик школы № 300 сиргал района Ариф Зухриддин 2 место, ученик школы № 178 Чиланзарского района Зарипов Камолиддин 3 место, ученик школы № 300 Сиргелинского района Камилов Бехруз 1 место среди 9 классов, ученик школы № 195 Чиланзарского района Абдусаматов Акбаршох 1 место, ученик школы № 8 Янгихаитского района Муроджанов Умиджон 1 место, ученик школы № 300 Сиргелинского района Одилбеков Шохджахан 1 место среди 8 классов по английскому языку школа № 97 Юнусабадского района хисматиллаева зайнабхон 1 место ученик школы № 300 сиргал района Баратов Сухроб 2 место- ученик школы № 91 Яккасарайского района Расулов Эльбек 3 место, ученик школы № 89 Яккасарайского района Дадаханов мухаммадазиз 1 место среди 9 классов, ученик школы № 47 Сиргал Девликамов Артур 2 место, ученик школы № 74 Учтепинского района Отакулов Улугбек 3 место. Победители были награждены дипломами и памятными подарками.
Кроме того, Академический лицей наградил сертификатами 44 учащихся, которые показали высокие результаты на предметной олимпиаде, и они будут освобождены от предварительного этапа вступительного экзамена в Академический лицей УМЭД.