“Vatan himoyasi muqaddas burch” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi  Qurolli  Kuchlari  tashkil  etilganligining  33  yilligi  hamda Vatan himoyachilari kuni  bayrami munosabati bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2025-yil 17 yanvar kuni tashkil qilingan «Vatan himoyasi-muqaddas burch» mavzusidagi madaniy-ma’rifiy tadbirda Akademik litsey o‘quvchilari ham ishtirok etdilar.
Tadbir davomida JIDU talabalari va Akademik litsey o‘quvchilari tomonidan Vatanni asrash, vatanparvarlik mavzusining ahamiyatini aks ettiruvchi turli sahna ko‘rinishlari namoyish qilindi. Jumladan, Akademik litsey  IG2-24 guruhi o‘quvchisi Diyora Karimova va AFR2-24 guruhi o‘quvchisi Lobar Nu’monovalar Vatan himoyachilariga bag‘ishlab she’rlar o‘qib berishdi.
Shuningdek, Universitet hududida zamonaviy harbiy texnika va qurol-yarog‘lar ko‘rgazmasi tashkil etildi.
O‘tkazilgan tadbir yoshlarda vatanparvarlik tuyg‘ularini yanada yuksaltirish, Vatan himoyachilariga nisbatan hurmat ruhini yanada oshirishga xizmat qildi.

On January 17, 2025, a cultural and educational event titled "Defending the Motherland is a Sacred Duty" was held at the University of World Economy and Diplomacy to mark the 33rd anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the Day of Defenders of the Motherland. Students from the Academic Lyceum also actively participated in this event.
During the celebration, students presented various performances highlighting the significance of patriotism and the defense of the homeland. Notably, Academic Lyceum students Diyora Karimova from group IG2-24 and Lobar Nu’monova from group AFR2-24 recited poems dedicated to the defenders of the motherland.
Additionally, a display of modern military equipment and weaponry was organized on the university grounds.
This event served to further instill a sense of patriotism among the youth and foster a deeper respect for the defenders of the motherland.