2025-yilning 27-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Akademik litseyi 1-bosqich oʻquvchilari bilan “Rektor soati” tadbiri boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisining birinchi oʻrinbosari, universitet rektori S.Safoyev oʻz  nutqida  1-bosqich oʻquvchilarini Akademik litseyga oʻqishga qabul qilinganliklari bilan tabriklab, ularning oldiga zamonaviy bilim va koʻnikmalarni qunt bilan egallash, oʻz intellektual salohiyatlarini yanada oshirish, tanqidiy va kreativ fikrlashni oʻrganish kabi qator vazifalarni qoʻydi.
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining “Iqtidorli yoshlarni saralab olish tizimi va akademik litseylar faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari toʼgʼrisida”gi 2020-yil 3-dekabrdagi PQ-4910 sonli qaroriga muvofiq 2024-2025-oʻquv yilida barcha fanlarni “a’lo” baholarga oʻzlashtirgan, fan olimpiadalari, koʻrik-tanlovlar hamda sport musobaqalarida yuqori natijalarga erishgan, jamoat ishlarida faol qatnashgan 8 nafar oʼquvchi rektor tomonidan “Akademik litsey iftixori” stipendiyasi bilan taqdirlandi.
Shuningdek, 2025-yilda akademik litseyni tamomlab, eng yuqori 189 ball bilan davlat granti asosida JIDU talabasi bo‘lgan 5 nafar bitiruvchilarga esdalik sovg‘alar hamda 1-oktabr “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” bayrami munosabati bilan o‘quv yili davomida samarali faoliyat olib borgan 10 nafar o‘qituvchilarga “Faxriy yorliq”lar topshirildi.

On September 27, 2025, a "Rector's Hour" event was held with the first-year students of the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy.
In his speech, S. Safoyev, First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan and Rector of the University, congratulated the first-year students on their admission to the Academic Lyceum and set a number of tasks for them, such as diligently acquiring modern knowledge and skills, further enhancing their intellectual potential, and learning critical and creative thinking.
In accordance with the Resolution No. PQ-4910 of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 3, 2020, "On measures to improve the system of selecting gifted youth and the activities of academic lyceums," eight students who achieved excellent grades in all subjects in the 2024-2025 academic year, achieved high results in subject Olympiads, contests, and sports competitions, and actively participated in public affairs, were awarded the "Pride of the Academic Lyceum" scholarship by the Rector.
Furthermore, commemorative gifts were presented to five graduates who completed the academic lyceum in 2025 and became students of UWED on a state grant with the highest score of 189. Additionally, "Certificates of Honor" were awarded to 10 teachers who demonstrated effective performance throughout the academic year, in honor of the "Day of Teachers and Mentors" on October 1.