2025-yil 28-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida “Internet maydonidagi maʼnaviy tahdidlar, kiberjinoyatchilik va ularga qarshi kurashning usullari” mavzusida Ichki ishlar xodimlari ishtirokida davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirni akademik litsey ijrochi direktori O.Mannopova kirish so‘zi bilan ochdi va ushbu davra suhbatining maqsadi haqida ma’lumot berdi. Shuningdek, tadbirda Mirzo Ulugʻbek tumani Ichki ishlar organi faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi Axborot texnologiyalari sohasida jinoyat oldini olish boʻlimi inspektori, katta leytenant J.Narzullayev, Mirzo Ulugʻbek tumani profilaktika katta inspektori, katta leytenant Sh.Boymatovlar ishtirok etdi hamda yoshlar orasida internet tarmogʻida tarqalayotgan turli yot gʻoyalar, kiberjinoyatchilik va diniy ekstremizm xavflariga qarshi ongli munosabatni shakllantirish, o‘quvchilarni bu kabi xavflardan ogoh bo‘lishi to‘g‘risida ma’ruza qildi.

On October 28, 2025, an important roundtable discussion was held at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy, with the participation of Internal Affairs officers, on the topic of “Spiritual Threats in the Internet Space, Cybercrime, and Methods of Combating Them.”
The event was opened with an introductory speech by O. Mannopova, the Executive Director of the Academic Lyceum, who provided information about the purpose of the discussion. Also participating in the event were Senior Lieutenant J. Narzullayev, Inspector of the Crime Prevention Department in the field of Information Technologies at the Mirzo Ulugʻbek District Department for Coordinating the Activities of Internal Affairs Bodies, and Senior Lieutenant Sh. Boymatov, Senior Inspector of Prevention for Mirzo Ulugʻbek District. They delivered a presentation on forming a conscious attitude among young people against various alien ideas, cybercrime, and the dangers of religious extremism spreading on the internet, and urged students to be aware of such threats.