Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!
2026-yil 25-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi hamda JIDU hamkorligida “Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!” shiori ostida bayram tadbiri yuqori saviyada tashkil etildi.
Mazkur tadbir milliy qadriyatlarimizni asrab-avaylash, ularni yoshlar ongiga singdirish hamda turli xalqlarning madaniyati bilan yaqindan tanishish maqsadida o‘tkazildi. Bayram davomida akademik litsey jamoasi tomonidan Ozarbayjon davlatining boy milliy qadriyatlari, urf-odatlari va an’analari keng yoritildi.
Shuningdek, tadbir doirasida Ozarbayjon milliy taomlari ko‘rgazmasi tashkil etilib, unda ishtirokchilar turli xil milliy taomlar bilan tanishish, ularning tayyorlanish jarayonlari haqida ma’lumot olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Rang-barang sahna chiqishlari, milliy kuy-qo‘shiqlar va badiiy ko‘rinishlar bayramga o‘zgacha ruh bag‘ishladi.
Ushbu tadbir do‘stlik, hamjihatlik va millatlararo totuvlikni mustahkamlashga xizmat qilib, barcha ishtirokchilarda iliq taassurotlar qoldirdi.

Пусть вечно живут твои ценности, Навруз!
В Академическом лицее УМЭД отпраздновали Навруз под девизом «Пусть вечно живут твои ценности, Навруз!»
​25 марта 2026 года Университетом мировой экономики и дипломатии и Академическим лицеем УМЭД было организовано на высоком уровне праздничное мероприятие под девизом «Пусть вечно живут твои ценности, Навруз!».
​Данное мероприятие было проведено с целью сохранения национальных ценностей, их популяризации среди молодежи, а также близкого ознакомления с культурой разных народов. В ходе праздника коллективом академического лицея были широко представлены богатые национальные ценности, обычаи и традиции Азербайджана.
​Также в рамках мероприятия была организована выставка азербайджанских национальных блюд, где участники смогли не только попробовать их, но и узнать об истории и секретах их приготовления. Красочные сценические выступления, национальные мелодии, песни и творческие номера придали празднику особую атмосферу.
​Мероприятие послужило укреплению уз дружбы, солидарности и межнационального согласия, оставив у всех участников самые теплые впечатления.