Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!
2026-yil 25-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi hamda JIDU hamkorligida “Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!” shiori ostida bayram tadbiri yuqori saviyada tashkil etildi.
Mazkur tadbir milliy qadriyatlarimizni asrab-avaylash, ularni yoshlar ongiga singdirish hamda turli xalqlarning madaniyati bilan yaqindan tanishish maqsadida o‘tkazildi. Bayram davomida akademik litsey jamoasi tomonidan Ozarbayjon davlatining boy milliy qadriyatlari, urf-odatlari va an’analari keng yoritildi.
Shuningdek, tadbir doirasida Ozarbayjon milliy taomlari ko‘rgazmasi tashkil etilib, unda ishtirokchilar turli xil milliy taomlar bilan tanishish, ularning tayyorlanish jarayonlari haqida ma’lumot olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Rang-barang sahna chiqishlari, milliy kuy-qo‘shiqlar va badiiy ko‘rinishlar bayramga o‘zgacha ruh bag‘ishladi.
Ushbu tadbir do‘stlik, hamjihatlik va millatlararo totuvlikni mustahkamlashga xizmat qilib, barcha ishtirokchilarda iliq taassurotlar qoldirdi.

May your values endure, Navruz!
On March 25, 2026, a holiday event was held at a high level under the slogan “May your values endure, Navruz!” organized by the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy in cooperation with University.
The event was held with the aim of preserving our national values, instilling them in the minds of young people, and providing close acquaintance with the cultures of various peoples. During the celebration, the academic lyceum team extensively showcased the rich national values, customs, and traditions of the Republic of Azerbaijan.
In addition, an exhibition of Azerbaijani national dishes was organized as part of the event, where participants had the opportunity to get acquainted with a variety of national dishes and learn about their preparation processes. Colorful stage performances, national songs, and artistic presentations gave the celebration a special spirit.
The event served to strengthen friendship, solidarity, and interethnic harmony, leaving warm impressions on all participants.