JIDU akademik litseyi o‘quvchilari “Barkamol avlod” musobaqasida muvaffaqiyat qozondi
Toshkent shahar  akademik litseylar hamda kasbiy ta’lim muassasalari o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan “Barkamol avlod” sport musobaqalarining milliy kurash turi bo‘yicha Toshkent shahar bosqichida JIDU akademik litseyining   5 nafar o‘quvchisi munosib ishtirok etdi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra, 73 kg vazn toifasida 1-kurs IGR2-25 guruh o‘quvchisi Rasulov Akbar yuqori mahorat ko‘rsatib, faxrli   1-o‘rinni egalladi va musobaqaning Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, AF2-25 guruh o‘quvchisi Ergashev Firdavs ham muvaffaqiyatli ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni egalladi.
JIDU akademik litseyi jamoasi g‘olib va sovrindor o‘quvchilarni ushbu yutuqlari bilan samimiy tabriklaydi hamda Respublika bosqichida ularga omad tilaydi.

Учащиеся академического лицея УМЭД одержали победу в соревнованиях «Баркамол авлод»
На Ташкентском городском этапе спортивных соревнований «Баркамол авлод» по национальной борьбе кураш, проведенном среди учащихся академических лицеев и учреждений профессионального образования, достойно выступили 5 учащихся академического лицея УМЭД.
По итогам соревнований в весовой категории 73 кг учащийся 1-го курса группы IGR2-25 Расулов Акбар, продемонстрировав высокое мастерство, занял почетное 1-е место и завоевал путевку на республиканский этап соревнований.
Также успешным результатом отметился учащийся группы AF2-25 Эргашев Фирдавс, занявший почетное 3-е место.
Коллектив академического лицея УМЭД искренне поздравляет победителей и призеров с этими достижениями и желает им удачи на республиканском этапе!