JIDU akademik litseyi o‘quvchilari “Barkamol avlod” musobaqasida muvaffaqiyat qozondi
Toshkent shahar  akademik litseylar hamda kasbiy ta’lim muassasalari o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan “Barkamol avlod” sport musobaqalarining milliy kurash turi bo‘yicha Toshkent shahar bosqichida JIDU akademik litseyining   5 nafar o‘quvchisi munosib ishtirok etdi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra, 73 kg vazn toifasida 1-kurs IGR2-25 guruh o‘quvchisi Rasulov Akbar yuqori mahorat ko‘rsatib, faxrli   1-o‘rinni egalladi va musobaqaning Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, AF2-25 guruh o‘quvchisi Ergashev Firdavs ham muvaffaqiyatli ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni egalladi.
JIDU akademik litseyi jamoasi g‘olib va sovrindor o‘quvchilarni ushbu yutuqlari bilan samimiy tabriklaydi hamda Respublika bosqichida ularga omad tilaydi.

UWED Academic Lyceum Students Triumph in the "Barkamol Avlod" Sports Competition
Five students from the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy (UWED) participated with great distinction in the Tashkent City stage of the "Barkamol Avlod" National wrestling competition. The event was held among students of academic lyceums and vocational education institutions under the jurisdiction of the Tashkent City Vocational Education Department.
According to the final results, Akbar Rasulov, a first-year student from group IGR2-25, demonstrated exceptional skill in the 73 kg weight category, securing a prestigious 1st place and qualifying for the National (Republican) stage of the competition.
Additionally, Firdavs Ergashev, a student from group AF2-25, also performed successfully, earning an honorable 3rd place.
The entire community of the UWED Academic Lyceum sincerely congratulates our winners and prize-winners on these achievements and wishes them the best of luck in the upcoming National stage.