2026-yil 13-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) akademik litseyida O‘zbekiston va Finlyandiya ta’lim standartlari asosida tashkil etilgan qo‘shma ta’lim dasturi bitiruvchilariga bag‘ishlangan tantanali marosim o‘tkazildi.
Mazkur ta’lim loyihasi JIDU akademik litseyi, Finlyandiyaning Kareliya Amaliy fanlar universiteti hamda Xalqaro Nordik universiteti bilan hamkorlikda amalga oshirilmoqda. Tadbir 2026-yilgi bitiruvchilarning erishgan yutuqlarini e’tirof etish va ularga kelajakdagi yo‘llarida muvaffaqiyat tilash maqsadida tashkil etildi.
Tantanali tadbirda Oliy Majlis Senati raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori, S.Safoyev ,Xalqaro Nordik universiteti rektori Sh.Mustafakulov shuningdek, akademik litsey rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, bitiruvchilar va ularning ota-onalari ishtirok etdi
Qo‘shma dasturni muvaffaqiyatli yakunlagan 77 nafar o‘quvchilarga sertifikatlar tantanali ravishda topshirildi.
Ushbu bitiruv marosimi O‘zbekiston yoshlarining xalqaro mehnat bozorida raqobatbardosh kadrlar bo‘lib yetishishida navbatdagi muhim qadam bo‘ldi.

On April 13, 2026, a special ceremony honoring the graduates of the joint educational program — based on the educational standards of Uzbekistan and Finland — was held at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy.
This educational initiative is carried out in partnership with the UWED Academic Lyceum, Karelia University of Applied Sciences, and the International Nordic University. The event aimed to celebrate the achievements of the 2026 graduates and to wish them every success in their future paths.
The ceremony was attended by the First Deputy Chairman of the Senate of the Supreme Council, UWED Rector S. Safoyev, Rector of the International Nordic University Sh. Mustafakulov, along with the lyceum’s leadership, professors and teachers, the graduates themselves, and their parents.
Certificates were formally presented to the 77 students who successfully completed the joint program.
This graduation event marks another significant step in preparing competitive young professionals from Uzbekistan for the international labor market.